Stacja ładowania samochodów elektrycznych

BMW BOŃKOWSCY INWESTUJE W PUBLICZNE STACJE ŁADOWANIA.

CH KASKADA.

W lutym 2018 r. w Szczecińskiej galerii handlowej Kaskada powstała innowacyjna strefa ładowania samochodów eklektycznych i hybrydowych. Choć jeszcze niedawno samochody elektryczne i hybrydowe uznawane były za przyszłość motoryzacji, już dziś coraz więcej aut tego typu pojawia się na ulicach. W województwie zachodniopomorskim w 2017 roku odnotowano kilka transakcji flotowych na auta z napędem elektrycznym. „Społeczna odpowiedzialność biznesu jest to kierunek, który każda firma powinna mieć wysoko postawiony w swoich celach strategicznych. Dlatego my w trosce o środowisko i kondycję naszego miasta, z którym czujemy się tak bardzo związani postanowiliśmy wybudować miejsce, które będzie propagowało elektryczne napędy w samochodach” – mówi Angelika Sawicka Dyrektor Zarządzający BMW Bońkowscy.

Odwiedzający Galerię Handlową Kaskada będą mogli całkowicie bezpłatnie korzystać z urządzeń doładowujących baterie elektryczne. Do użytku przekazane zostały dwie stacje ładujące, które na raz mogą obsłużyć trzy pojazdy. Urządzenia zostały dobrane w taki sposób, aby każdy kto ma samochód elektryczny mógł je użytkować Użytkownicy mogą podpiąć gniazda ze standardem europejskim, lub za pośrednictwem własnego przewodu podłączyć każdy typ wtyczki ładującej. Instrukcje zamieszczone na ścianach prowadzą użytkownika krok po kroku przez cały proces integracji pojazdu z urządzeniem. Śmiało możemy powiedzieć że jest to intuicyjne. Naładowanie pojazdu do pełnej pojemności baterii trwa od 3h do 4h w zależności od ich wielkości.

Mamy świadomość że inwestycja poczyniona przez firmę BMW Bońkowscy w Szczecinie jest tylko kroplą w morzu potrzeb, ale zarazem to  krok milowy w rozwoju rynku elektro mobilności na rynku Polski północno zachodniej. Ta bardzo szlachetna gałąź rynku motoryzacyjnego przypomina nam o jednej bardzo ważnej rzeczy, że to my powinniśmy dbać o ziemię bo ona bez nas przeżyje, ale my bez niej nie. Nowe technologie są doskonałym sposobem na walkę z narastającym problemem zanieczyszczenia powietrza w mieście. Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści – nie tylko ekologicznych, ale także ekonomicznych – mówi Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum Kaskada.

CH Kaskada staca 1
CH KAskada stacja 2

Aktualności.